0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Сиживуџија Метал Бакарна Фолија Чист Бакар Лим Фолија Месинг Лист За Метални Занаети Дебелина0. 3мм, Долг 3000мм/118. 11 инчен Месинг Плоча Месинг Плоча

Сиживуџија Метал Бакарна Фолија Чист Бакар Лим Фолија Месинг Лист За Метални Занаети Дебелина0. 3мм, Долг 3000мм/118. 11 инчен Месинг

DEN 1211.52
Во магацинот.

Тековен

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисок Материјал : Месинг лист, Боја : Злато. Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, фина организација. Различни големини за да изберете : 0. 3ммх50мм, (Дебелина*Ширина), Должина : 3000мм/118,11 инчи. Одлична еластичност, Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за проводен, термички и заварување. Може Да Биде Заварување-Тешко, силно. Одлично за заварување и лемење. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Издржлив во употреба. Бидете применливи : таа е една од широко користените обични месинг сорти. Се користи за натоварените делови направени од различни длабоки истегнување и виткање стрес.Опис : Материјал : Н62 Месинг различни големини за да изберете : (Дебелина*Ширина).3ммх50мм, Должина : 3000мм/118,11 инчи.Карактеристика : методи На Обработка : ласерска машина, цпу компјутер гонг, машина за гравирање, машина за мелење карактеристики : карактеристики На Производот : Добри механички својства, бенигна топла пластичност, висока јачина, добра пластичност, добра заварливост, Употреба : широк спектар на намени, како што се ремени за резервоари за вода, водоводни и дренажни цевки, медали, мевови, серпентини цевки, сложени мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти итн.

Параметри на производот

Стоката во категоријата