0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Колумбија Машки Терминал Справи Пфг Кошула Со Долги Ракави

Колумбија Машки Терминал Справи Пфг Кошула Со Долги Ракави

DEN 3.33
Во магацинот.

Тековен

100% Полиестер Затворање на копчето. Машинско Перење. ОМНИ-СЕНКА : Бидете безбедни и заштитени. Омни-Сенка ги блокира U и УВБ зраците за да помогне во спречување на изгореници од сонце и долгорочно оштетување на кожата. Тесната ткаена конструкција со предива што апсорбираат УВ го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. ОМНИ-ФИТИЛ : крајната технологија за управување со влага за на отворено. Омни-Фитил брзо ја поместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување—одржувајќи ве ладни и вашата облека сува. ВГРАДЕНА ЗАШТИТА од СОНЦЕ : Машкиот Терминал Колумбија се Справува со чуварите На Кошулата Со Долги Ракави хедер од оштетување од сонце благодарение на вградениот МАТЕРИЈАЛ UPF 50. Тоа е ткаенина што дише и брзо ја отстранува влагата за да ве одржува ладни и суви. УДОБНОСТ И ДИШЕЊЕ На ПФГ : Изработено Од полиестерски материјал за брзо сушење, ова е риболовна кошула веднаш дома на вода. КЛАСИЧНО ВКЛОПУВАЊЕ : Оваа Маичка Со долги ракави Е дизајнирана за класично вклопување и изградена за крајна удобност во секоја авантура. Со конструкција на полиестер за блокирање и технологија за брзо сушење, отстранување на влага, оваа кошула прави одличен основен слој за заштита од драматични студени и топли температури. И, дизајниран во светли цврсти бои со преголема Спортска Облека колумбија/pfg wordmark на раката. тоа е исто така одлична опција за благо време самостојно. 

 Оваа технологија се одликува Со Маичка со долги ракави е неопходна за секој ден надвор на океанот, езерото или реката. Составен од комбинација на ткаенини за заштита од потпис На колумбија : UPF 50 работи за да ве блокира и заштити од штетните sun и УВБ сончеви зраци за кои се знае дека предизвикуваат оштетување на кожата, додека напредната ткаенина за фитили работи за да ја повлече влагата и водата подалеку од кожата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата