0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Јака за кучиња пица 1 - 2 ширина и мартингела

Јака за кучиња пица 1 - 2 ширина и мартингела

DEN 463.84
Во магацинот.

Тековен

Ако ова е ваш прв пат да нарачате од јаки Caninus (K-9-US), ви благодарам што нè избравте за вашите кутриња нова јака Ве молиме, следете ги овие чекори за да се осигурате дека нарачувате точна големина и соодветна ширина за вашите кутриња нова јака. Сите производи од јака од Caninus се рачно направени од нас во САД. Како да одредите ширина - Ако вашето кученце не носеше поширока јака од ширина пред да земе парче хартија и да го преклопите на посакуваната ширина и да го ставите околу вратот на вашите кутриња. Ако не изгледа пријатно или соодветно, ве молиме нарачајте помала ширина. Првенствено, јаки од 1,5 "и 2" ширина се соодветни за кучиња над 50 фунти и кучиња со особено подолги вратови, т. Greyhounds, камшици и кучиња со големи раси. Коларите со ширина од 1,5 "& 2" со токи имаат исти ширина како и најлон. Знајте го обемот на вратот на вашите кутриња - ако не го знаете обемот на вратот на вашите кутриња, ве молиме измерете го пред да нарачате. Ве молиме, не користете големина од друга компанија. Нашето правило на палецот е дека сакате да го добиете обемот на вратот на вашите кутриња што е можно поблиску до средината на опсегот на големина на јака. Нашата табела со големина е поделена за инчи. Доколку ви треба помеѓу големината или XX-мал, испратете ни порака. Ние ги следиме пораките овде и одговараме прилично брзо. Големина за јака Мартингејл - при изборот на големина, мора да бидете сигурни дека јаката ќе се отвори доволно за да се вклопи над главата на кутрињата. Измерете ги вратот на кутрињата, како и најширокиот дел од главата, како и за да се осигурате дека јаката ќе се отвори доволно широко за да се вклопи над главата. Ова не се однесува на Мартингејл со јаки од токи, бидејќи јаката се отвора од токата како стандардна јака за тока на странично ослободување за лесно вклучување и исклучување и функционира исто како и јака Мартингејл. Ве молиме, следете ја нашата табела со големина. Не постои стандардна табела за големина за јаки на кучиња. X-Small : 8 "-12" Големина на вратот // Мала : 12 "-15" Големина на вратот // Средна : 14 "-18" Големина на вратот // Голем : 17 "-24" Големина на вратот // x-large : 20 "-29" Големина на вратот //.xx-large : 28 "-34" големина на вратот. Ако ова е ваш прв пат да нарачате од јаки Caninus (K-9-US), ви благодарам што нè избравте за вашите кутриња нова јака. Ве молиме, следете ги овие чекори за да се осигурате дека нарачувате точна големина и соодветна ширина за вашите кутриња нова јака. Сите производи од јака од Caninus се рачно направени од нас во САД. Како да одредите ширина - Ако вашето кученце не носеше поширока јака од ширина пред да земе парче хартија и да го преклопите на посакуваната ширина и да го ставите околу вратот на вашите кутриња.

Параметри на производот

Стоката во категоријата