0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Прилагодлива медицинска сестра за хируршки капачиња, работна капа со лак за коса за жени, цветна текстура буфантна капа за чистење

Прилагодлива медицинска сестра за хируршки капачиња, работна капа со лак за коса за жени, цветна текстура буфантна капа за чистење

DEN 2.33
Во магацинот.

Тековен

100% полиестер Еластично затворање. 【Прилагодлива големина】 Буфантните капи е со дијаметар од 18 см/7in и одговара на големината на главата на повеќето луѓе, ова капаче за операција има одличен еластичен завој на задниот дел што ви овозможува да ја прилагодите големината по своја волја. Еластичниот опсег на задната страна може да биде врзан во убав лак и да изгледа поубаво. 【Материјал за дишење】 Капачето за чистење е изработено од мека, дише, лесен и удобен полиестерски материјал, не се намалува или згаснува, што може да се носи цел ден без да се чувствувате затнат, дише и удобно за цел ден, носење, вратоврската назад назад, вратоврската назад назад Капите можат да се носат постојано до 15 часа. 【Дизајн на џемпери и копче】 Работното капаче со копчиња од двете страни ви овозможува да го зацврстите каишот на копчето наместо увото, намалувајќи ја непријатноста и притисокот на увото. Хируршките капачиња за жени конска опашка имаат вградена памучна џемпери, која го одржува челото суво и ладно секој момент, особено во лето или долго време облечен. 【Заштита на косата】 Носење капи за чистење за медицински сестри, буфан може да спречи остатоци од прав да се држат до вашата коса на работа, да обезбедат добра заштита за вашата коса и не мора да ја миете косата секој ден по да се тргнете од работа. Чувајте ја вашата фризура на работа и бидете повеќе фокусирани на вашата работа. 【Широка апликација】 Нашите Унисекс Работни капи Медицински се користат во секојдневниот живот, работата, многу погодна за употреба во бањата, убавината, операцијата, готвењето, санитацијата за уредување. И шапката е идеален подарок за готвачи, лекари, стоматолози, медицински сестри, фармацевти, пациенти, работници за чистење. Име : Работна капа за жени медицински, капа за пријателски белило, хируршко капаче, капаче за чистење, капаче за готвачи, спа капа, капа за чистење кујна, вратоврска капа, капа за работење на копче, капа за хирург, медицинска сестра : 18 см/7in, една светлина : 60g : 60g , Лесен материјал : капа - полиестер, џемпери - памук, копче - пластика што може да се работи : Засилено зашивање, копчињата од двете страни не паѓаат на офендер : Унисекс, мажи, женска група : 14-60 години, стандардни големини за унисекс возрасни и метод на Teen Scare : Машина или миење на рацете, исушете, не го бележете времето на употреба : Повторно користење, а не за еднократна помош на сезоната : Сите сезони Функција : држач за конска опашка, проток на прашина, пот-апсорбит, спречете го падот на косата, повеќе фокус на работа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата