0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Мулти-Преглед На Компјутерски Читач Модел 56 - Желка-Јачина +2.0

Мулти-Преглед На Компјутерски Читач Модел 56 - Желка-Јачина +2.0

DEN 1.00
Во магацинот.

Тековен

Леќи со повеќе фокуси со две нивоа на зголемување за блиски и средни растојанија ОТПОРНИ НА гребење ЦР 39 леќи. Вклучува заштитна футрола од тврда школка, крпа за чистење и стаклен клип за закачување. Интегрирани пролетни храмови со шарки. Слободен Домашни Сад Превозот. Воведување на новиот Читач на компјутери модел со Повеќе Прегледи 56. Патникот стилизирана, целосно правоаголна рамка е достапна или во црна или во желка и е класична и смела. Оптичката квалитетна рамка е цврста, издржлива и има моден напред, смел современ изглед на неа. Нашите популарни очила за читање компјутери Со Повеќе Прегледи имаат специјално дизајнирани леќи кои ви овозможуваат јасно и удобно да ги гледате и блиските и средните објекти. Леќите се тенки и мала тежина кои автоматски се менуваат во моќта без никакви линии! Обичните читатели се точни само за вашето растојание за читање. Предметите што се оддалечени само неколку инчи може да изгледаат заматени, па дури и искривени. Тоа е затоа што моќта што ви овозможува да гледате објект одблизу е премногу силна за гледање средни објекти како екранот на вашиот компјутер. Оваа оптичка квалитетна рамка користи асферична дизајнирана леќа отпорна на гребење CR41 без видливи линии. Треба да знаете дека повеќето очила што се рекламираат како очила за читање компјутер се ефтини измамници со додадена обвивка против отсјај, или многу суптилна нијанса, за да се намали отсјајот и рефлексијата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата