0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-310 бела ацетална пластична лента, 2 висина, 5 ширина, 24 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-310 бела ацетална пластична лента, 2 висина, 5 ширина, 24 должина

DEN 4191.68
Во магацинот.

Тековен

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толеранција на дебелина : (-0.028 "); ширина : 5"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : бела; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 9,100 psi; оценка на јачината на затегнување : добро; јачина на удар : 1,1 ft. ; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0.0022; оценка за апсорпција на вода : добра; цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 Hb. Облик : бар; материјал : ацетален кополимер; оценка : стандард; тип на поддршка : обична. Дебелина : 2 "; Толеранција на дебелина : (-0.028"); Ширина : 5 "; толеранција на ширина : (-0.25 "); должина : 24"; Толеранција на должина : (-1 " - +1").

Параметри на производот

Стоката во категоријата