0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Месинг плоча за месинг со месинг со месинг, обработливи бакарни чаршафи за, занаети, поправки, емајлинг, електрични месинг плочи

Месинг плоча за месинг со месинг со месинг, обработливи бакарни чаршафи за, занаети, поправки, емајлинг, електрични месинг плочи

DEN 757.44
Во магацинот.

Тековен

Квадратна табла за бакарна фолија, мазна површина ,, ниска содржина на кислород, добра спроводливост Непорна, трахома, лабава, спроводните перформанси се одлични. Погоден за играње фино.хард, силна, висока чистота. Издржлив во употреба. Одлично за заварување и ласкање. Необичен сјај на бакар, цврсто спакуван и запечатен за нула до минимални гребнатини на површината и веднаш подготвен за употреба. Карактеристики на материјалот : Температурата на топла обработка е 750- 830 степени; Температурата на annealing е 600- 700 степени; Температурата за прицврстување со ниска температура за да се елиминира внатрешниот стрес е 260-770 степени. Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл. Изработено од месинг материјал со добри механички својства и машинска обработка, може да издржи топла и ладна обработка на притисок. Еколошкото месинг има одлична пластичност, голема јачина, добра обработливост, заварување и добро. Бакарот е широко користен во производството на жици, кабли, четки, искри, електрична и термичка опрема, хемиска индустрија и други индустрии. Име на производот : Месинг плочи : Две големина за да изберете. Како што е прикажано Мератеријал : Методи за обработка на бакар : Ласерска машина, CNC компјутерски гонг, машина за гравирање, мелење машини : висока јачина, добра пластичност, добра заварување, употреба : широк спектар на употреба, како што се резервоарите за вода, водоснабдување и цевки за одводнување, медали, медали , Bellows, Serpentine цевки, комплексни мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти, итн.

Параметри на производот

Стоката во категоријата