0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Everbright LED Neon Strip Lights 12V Силиконско јаже затворено на отворено 16,4 метри 600SMD Водоотпорен флексибилен за табла Бар ТВ кујна домашна забава Декорација на одмор, жолта/кил?

Everbright LED Neon Strip Lights 12V Силиконско јаже затворено на отворено 16,4 метри 600SMD Водоотпорен флексибилен за табла

DEN 335.84
Во магацинот.

Тековен

Експерентен силика гел материјал, излезно осветлување мазна униформа и доследно Не се гледа LED точка, направете ја декорацијата поубава. Може да се сече на секои 2,5 см, исечете и спојници каде што е потребно. Водоотпорна IP67, флексибилна и добра флексибилност, може да се обликува во различни форми. 【NOTE】Not included the power adapter【Silicone Material】12v led strip is made of silica gel material, high temperature resistance, water-proof, not burst, anti-aging, Temperature : -40 to 200°, low working voltage 12v, безбедност и сигурност. 【Cuttable+ Flexible】 Оваа LED светло за јаже може да се сече на секои 2,5 см, исечете и раздвојување каде што е потребно без да ги оштетите останатите LED светлосни ленти. Силиконот има добра флексибилност, можете да направите какви било облици што ги сакате, формирате или свиткајте во кој било агол, способни да направите тесни криви. 【Зошто изберете】 Разликата со традиционалната светлина на LED лентата, бидејќи оваа светлина на јажето е многу мазна униформа и конзистентна во текот на целата неонска светлина, вкупно 600 лежеви се скриени во силиконот, не се гледа LED точка, може да се обликува во разни форми , направете ја декорацијата поубава. 【Огромна апликација】 Широко за знаци за знаци за рекламирање на знаци за прикажување на табла, ресторани за бар -клуб, ресторани за дома, кујна за кујна, комерцијална зграда архитектонско декоративно осветлување трговски центри, декорација на автомобили, бутик атмосфера осветлување, уметничко деко. Општо применето во осветлување, скриено осветлување, канали буквата градина затворен и отворен амбиентален декорација, декоративни светла за празник, настан, изложба на шоу, забава, Божиќни светла LED. 【Функција】 Боја : Амбер жолта, водоотпорен кредит : IP67, може да се користи во затворено и на отворено, LED јаже светла Должина : 5m (16,4ft) = 1 ролна, 2835 LED чипсет, LED количина : 600 LED/5 M (120 LEDS/m), Агол на преглед : 180degree, излез : 2. 【NOTE】Not included the power adapter【Silicone Material】12v led strip is made of silica gel material, high temperature resistance, water-proof, not burst, anti-aging, Temperature : -40 to 200°, low working voltage 12v, безбедност и сигурност. 【Cuttable+ Flexible】 Оваа LED светло за јаже може да се сече на секои 2,5 см, исечете и раздвојување каде што е потребно без да ги оштетите останатите LED светлосни ленти. Силиконот има добра флексибилност, можете да направите какви било облици што ги сакате, формирате или свиткајте во кој било агол, способни да направите тесни криви. 【Зошто изберете】 Разликата со традиционалната светлина на LED лентата, бидејќи оваа светлина на јажето е многу мазна униформа и конзистентна во текот на целата неонска светлина, вкупно 600 лежеви се скриени во силиконот, не се гледа LED точка, може да се обликува во разни форми , направете ја декорацијата поубава.

Параметри на производот

Стоката во категоријата