0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Мека Топлина Електрично Затоплување Ќебе Целосна Големина-Чоколадо

Мека Топлина Електрично Затоплување Ќебе Целосна Големина-Чоколадо

DEN 1927.68
Во магацинот.

Тековен

100% Полиестер ВКЛУЧУВА : (1) Електрично загреано ќебе. МАТЕРИЈАЛИ : Изработени од луксузно ултра меко микро-руно со вградени микро-тенки жици за порамномерна дистрибуција на топлина без обемност. КАРАКТЕРИСТИКИ : Патентирана Безбедна И Топла неопасна нисконапонска технологија е безбедна во присуство на влага, нема да им наштети на домашните миленици и не испушта Емп. Нашата патентирана нисконапонска технологија е единствената технологија за електрична подлога за душеци која е сертифицирана како неопасна. Единствената контрола автоматски се исклучува по 10 часа за погодност. Џиновски дисплеј со позадинско осветлување со функција за автоматско затемнување за прилагодување на ноќното време без да мора да ги вклучувате светлата. ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА : Машинско перење во топла вода и сушење на ниско поставување. ДИМЕНЗИИ : Целосна-77 "х 84". Мека Топлина Луксузно Микро-Руно Електрично Загреано Ќебе За Затоплување е веројатно едно од најпознатите кадифни ќебиња за затоплување во кои некогаш ќе имате луксуз да се гушкате. Тоа е само една од прекрасните карактеристики на ова ќебе бидејќи во неверојатно меката ткаенина од микро-руно е пантентираната безбедна и Топла нисконапонска технологија. Ова нисконапонско ќебе вклучува мала кутија за напојување која ја менува домашната струја од 120 волти наизменична СТРУЈА во неопасна ЕДНОНАСОЧНА струја со низок напон (многу слична на батеријата) за да обезбеди топлина, заштита и безбедност дури и ако ќебето се навлажни. За разлика од другите ќебиња за затоплување со нивните гломазни жици, грејните жици во меките Топлински ќебиња се толку мали, тие се практично незабележливи и исто така даваат повеќе рамномерно значење на топлина-без топли или ладни точки. Ќебето со целосна големина доаѓа стандардно со еден лесен за читање, лесен за вртење, компјутеризиран контролер што не се лизга за да ја прилагоди температурата на ќебето. Со функција за автоматско претходно загревање и задржување, едноставно го вклучувате и ќебето ЌЕ се загрее ЗДРАВО додека не ја достигне температурата на која претходно сте го поставиле бирачот и потоа се прилагодува за да го држи таму. За ваша безбедност и погодност има функција за автоматско исклучување што ќе го исклучи ќебето по 10 часа само во случај да заборавите. Исто така, доаѓа стандардно со вградена заштита од прекумерна температура за таа дополнителна безбедност и дел од умот. Функцијата за лесна нега значи дека може да се пере и суши во машина и нема да се протега, пилула или да се намалува, давајќи ви долгогодишна топла луксузна употреба.Овој производ за затоплување е дизајниран да ви обезбеди нежна релаксирачка топлина. Тоа НЕМА да се чувствува топло на допир на вашата рака, дури и на највисокото (ЗДРАВО) поставување.Всушност, мора да го користите за да ја доживеете пријатната топлина што ќе ја генерира.Ако контролната светилка е осветлена, таа работи. Ви предлагаме да започнете од поставката HI за прва употреба, а потоа да се прилагодите на вашето лично ниво на удобност. За да добиете најголемо задоволство од вашиот производ за затоплување, прочитајте Го Упатството за Употреба.Овој производ за затоплување е дизајниран да ви обезбеди нежна релаксирачка топлина. Тоа НЕМА да се чувствува топло на допир на вашата рака, дури и на највисокото (ЗДРАВО) поставување.Всушност, мора да го користите за да ја доживеете пријатната топлина што ќе ја генерира.

Параметри на производот

Стоката во категоријата