0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Д - Р Бронер-Чисто-Кастилски Течен Сапун-Направен Со Органски Масла, 18-во-1 Користи: Лице, Тело, Коса, Перење, Миленичиња И Садови, Концентрирани, Вегански, Не-ГМО

Д - Р Бронер-Чисто-Кастилски Течен Сапун-Направен Со Органски Масла, 18-во-1 Користи: Лице, Тело, Коса, Перење, Миленичиња И Садови, Концентрирани,

DEN 463.20
Во магацинот.

Тековен

НАПРАВЕНИ СО ОРГАНСКИ МАСЛА и Чисто-Кастилски Течни Сапуни се направени со над 90% органски состојки Над 70% од состојките се сертифицирани за фер трговија, што значи дека етичките услови за работа ги оштетуваат локалните живеалишта-обезбедувањето на мазни с ја пренасочува фрлената пластика од депониите со користење и зголемување на побарувачката за рециклирани пластични шишиња. Ова го елиминира отпадот и има позитивно влијание врз животната средина!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата