0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Gleyemor гроздобер поларизирани очила за сонце за мажи околу очила за сонце UV400 Заштита Ретро-рачно изработена рамка за ацетат

Gleyemor гроздобер поларизирани очила за сонце за мажи околу очила за сонце UV400 Заштита Ретро-рачно изработена рамка за ацетат

DEN 0.33
Во магацинот.

Тековен

Едноставниот и компактен дизајн ги прави нашите рамки да изгледаат многу стилски и исклучителни Оваа тркалезна очила за сонце може да се користи со многу облеки, од многу модерни стилови до целосно ретро стилови. Погоден е за покажување на вашиот уникатен и кул став кон животот. Поларизираните леќи HD TAC можат да го филтрираат сјајот што се рефлектира на сончевата светлина. 100% UV400 заштита на очите ефикасно филтрира и блокира штетни UVA и UVB зраци. Чувајте ги очите здрави и ви дава природен и јасен вид, издржлив и разнишан. Рамката е направена од лесна, но сепак силна ацетат конструкција и е хипоалергична, со влошки за нос што не се лизга, што може да ја задржи удобноста на носењето подолго време. Леќите се изработени од TAC поларизирана леќа која има ултра-висока дефиниција и одличен оптички квалитет, може навистина да ги прикаже реалните бои на вашиот поглед. Има добра технологија за филтрирање, ќе можете да видите јасен и вистински вид. Заедно со карактеристични навртки и ергономски храмови, овие стилови имаат елегантен срамнет мост и класични сиви/G15 зелени/кафеави леќи. Можете да го изберете моделот што одговара на вашиот личен стил. Очила за сонце * 1. Платно за чистење на очила * 1. Преносна торбичка за микрофибер * 1. Мини шрафцигер за поправка * 1. Поларизирана тест картичка * 1. Упатство за корисник * 1. Кутија за пакување на Gleyemor* 1. ★ Димензија - Ширина на леќи : 48мм, Рамка Висина : 48мм, мост на носот : 15мм, ширина на рамката : 138мм, должина на храмот : 140мм, нето тежина : 19g. ★ Висококвалитетни материјали-Овие очила за сонце за мажи се изработени од висококвалитетни рамки на ацетат за лесна издржливост и целодневна удобност, бујна, пријателска за кожата, без притисок за назален мост или глава. Заштитни леќи UV400, цврсти метални шарки, сите детали што ви овозможуваат долго време. ★ Мода уникатен дизајн - Стилска тркалезна рамка и уникатни акценти на обетка создаваат незаборавен моден изглед што е одличен за секоја облека. Овие шик очила за сонце се совршен избор за спорт и активности на отворено, како што се шопинг, возење, одење, патување и се соодветни како додаток со висок моден и секојдневно носење во текот на целата година. Унисекс стил е погоден и за жени и за мажи. ★ Поларизирана заштита на УВ - UV400 заштитни леќи за одржување на очите здрави без вирус, блокирање на 100% од сите UVA, UVB, UVC и штетно сино светло до 400 Nm. Овие поларизирани очила за сонце на мажи го оптимизираат најјасното, најостриот, најточен вид, филтрирајќи 99% од рефлектираниот сјај без магла и оптичко искривување што можат да дојдат со традиционални поларизирани леќи. Премиум поларизација за да ја вратите вистинската боја и да ви овозможи да видите што ви недостасува. ★ Обезбедување на квалитет - Имаме гаранција за прекин на живот на рамка и леќи, 100% задоволни и гаранција за враќање на пари од 30 дена! Немате ризик да пробате!. ★ Димензија - Ширина на леќи : 48мм, Рамка Висина : 48мм, мост на носот : 15мм, ширина на рамката : 138мм, должина на храмот : 140мм, нето тежина : 19g. ★ Висококвалитетни материјали-Овие очила за сонце за мажи се изработени од висококвалитетни рамки на ацетат за лесна издржливост и целодневна удобност, бујна, пријателска за кожата, без притисок за назален мост или глава.

Параметри на производот

Стоката во категоријата