0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Колумбија машка маичка за влечење во оф -шор SS

Колумбија машка маичка за влечење во оф -шор SS

DEN 784.64
Во магацинот.

Тековен

100% полиестер Омни-сенка : УВ заштита во своја најдобра, материјали од омни сенка блокираат UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаење нуди трајна заштита од сонце од целиот спектар на сонце. Омни-Вик : Крајната технологија за влага за влага за отворено. Омни-Вик брзо ја преместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување-за суво вклопување што ве одржува ладно и удобно. Breezy Cool : Направено од Ripstop полиестер, оваа кошула за брзо сушење вклучува отвори за грб за да се остави во ветре за ладење. Направено до риба : Наменета за акција Оваа кошула вклучува антимикробно лекување за фаќање и неутрализирање на мирис за целодневна свежина што ќе уживате. Детали за перформансите : држач за шипки обезбедува практичност без раце, додека две џебови за само-исцедување на градите одржуваат мала опрема и се справуваат во близина. Идеално за долги денови под сонцето, оваа PFG кошула има вграден UPF 40, ткаенина за потклена пот и стратешки отвори за удобност. Неговите чисти линии изгледаат остри во секоја ситуација-кошула подготвена за риболов со јака од преклопување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата