0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
ТР Камења Челик Сива Гранит Праг | Закосени

ТР Камења Челик Сива Гранит Праг | Закосени

DEN 3840.00
Во магацинот.

Тековен

Убаво ја нагласува Внатрешноста Потребно Е Малку Или Никакво Одржување. Обезбедува безбедна бариера помеѓу површината на подови. Ја зголемува вредноста на имотот. Лесен за инсталирање, - Совршен За употреба во комерцијални и станбени проекти. Челичен Сив Гранитен Праг со закосен раб е еден вид праг изработен од природен гранитен камен со темно сива боја. Прагот е дизајниран со закосен раб, што значи дека горната површина е аголна или наклонета надолу кон страните. Овој дизајн создава непречена транзиција од една површина на друга и помага да се спречат опасностите од сопнување. Челичниот Сив Гранит е густ, тврд камен кој е многу отпорен на гребнатини, топлина и влага. Често се користи во области со голем сообраќај, како што се влезови, ходници и комерцијални згради поради неговата издржливост и отпорност на абење. Закосениот раб на прагот додава и елемент на елеганција на дизајнот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата