0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
GOWE 10N дигитална напнатоста на силата на затегнување на силата на мерачот на мерачот на сила за мерење на сила

GOWE 10N дигитална напнатоста на силата на затегнување на силата на мерачот на мерачот на сила за мерење на сила

DEN 1.00
Во магацинот.

Тековен

10 N дигитална затегнување на силата на напнатоста мерач на мерење на силата на влечење на сила; Краток вовед : Sh-B Series Digital Push Pull Mearge Mearge е мултифункционален инструмент за тестирање на влечење со висока резолуција Се применува во тест за притискање/влечење, тест за вметнување/повлекување и тест за фрактура. Покрај тоа, производот, што се поврзува со компјутерот за прикажување на процесот на тестирање и тестирање, е ефикасна опрема за тестирање на влечење во нова генерација. Карактеристики на производот : 1. Peak Holding и авто-ослободување Функција : Може да се постави времето на задржување на врвот (1-10 секунди); 2. Комплетна функција : Почетното внесување на границата на толеранција (максимум/мин) му овозможува на уредот да суди за измерениот Резултат како GO (зелена пилотска ламба)/ng (црвена пилот ламба); 3.Меморична функција : Меморија 10 Податоци за тестирање и пресметајте ја просечната; 4.Нанити Конверзија : Конвертирање на три единици (N, KGF, LBF) автоматски ;. Аутоматска функција за исклучување на напојувањето : Време на исклучување на напојување (1-60 минути) може да се постави од страна на корисникот; 6.

Параметри на производот

Стоката во категоријата