0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
BELOF 1pcs 3P AC RT18-63-3P Држач За Осигурувачи База Фузибилс Кутија Брз Удар Керамички RO16 DIN Железнички Монтирање 14x51MM 500V

BELOF 1pcs 3P AC RT18-63-3P Држач За Осигурувачи База Фузибилс Кутија Брз Удар Керамички RO16 DIN Железнички Монтирање 14x51MM 500V

DEN 904.00
Во магацинот.

Тековен

Осигурувачи Fuses RT18-63овој сериски осигурувач е погоден за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 50 Hz, номинален напон ДО 690 V, номинална струја до 125 A.lt главно се користи за заштита на електричното коло од преоптоварување и кратки споеви(g G/g L);може да произлезе и за заштита на полупроводничкиот уред и други комплетна поставена рата од краток спој(a R), како и електричниот мотор од краток спој (a M).Номиналната способност за кршење за овој сериски осигурувач е ДО 100 KA.Iec60269оваа серија осигурувач е во согласност со националниот стандард GB13539 и меѓународниот електричен комитет стандард IEC60269.Номинален напон 500вакампи 2А,4А,6А,8А,10А16А,20А,25А,32А,40А,50А,63А(500ВАК)Засилувачи 2а,4А,6А,8А,10А16А,20А,25А,32А(690ВАЦ)Номинален капацитет за сопирање 100ка(500ВАЦ)/50ка(690вак) CER18-63 ЦЕ СЕРТИФИКАЦИЈА18-63 ЦКЦ СЕРТИФИКАЦИЈА.

Параметри на производот

Стоката во категоријата