0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Ledmyplace 8-инчен Led Downlight Со Разводна Кутија 30W 2230 Лумени 4000K Кул Бела CRI 90+ ВИСОКА CRI Тенок тело одговара наклонети И Плитки cETLus Енергија Ѕвезда &засилувач; FCC Одобрени | Па?

Ledmyplace 8-инчен Led Downlight Со Разводна Кутија 30W 2230 Лумени 4000K Кул Бела CRI 90+ ВИСОКА CRI Тенок тело одговара наклонети

DEN 0.67
Во магацинот.

Тековен

?НИСКОНАПОНСКИ LED НАДОЛУ СВЕТЛО : Овој 30-вати 8 инчи со разводна кутија BUFFLE стил led светло тела ќе треба ВЛЕЗ НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од 120-волти Тоа ќе обезбеди одличен излез од 2250 лумени. Во споредба со конвенционалните метални халидни или блескаво тела, тоа ќе обезбеди соодветно осветлување додека троши многу малку енергија. ?ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ БЕЗ ОТСЈАЈ : ОВА вдлабнато светло за осветлување нагласува преграда што ја апсорбира светлината. Така, ќе обезбеди мек ефект на осветлување, што е совршено за вашите проекти за амбиентално осветлување. Исто така, има оптика со врвен квалитет што овозможува доволно осветлување, истовремено обезбедувајќи суптилен ефект на осветлување. ОВА предводено осветлување нема да предизвика електромагнетни пречки. Затоа, можете да бидете сигурни дека тоа нема да направи иритирачки звук на зуење. ?ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА и ОДРЖУВАЊЕ : Инсталирањето на ОВОЈ led вдлабнат уред за осветлување ќе биде лесно, бидејќи нуди дизајн од типот на завртка и прицврстување. Следете го упатството за корисници и ќе можете да извршите брза, лесна и безбедна инсталација. Бидејќи овој уред за осветлување доаѓа со рејтинг од 5,00,00 оперативни часови, можете да бидете сигурни дека ќе трае подолго од осветлувањето на металниот халид од 200 вати. Затоа, нема да мора да се грижите за честите трошоци за одржување и замена. ?РАЗНОВРСНА АПЛИКАЦИЈА : Бидејќи ОВА led downlight нуди Различен ефект на осветлување, тој е погоден за простории за учење, простории за медитација, спални соби и библиотеки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата