0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Griton CCH488 Arbor Industrial отсечено тркало за сечење asonидање што се користи на пили со голема брзина, дијаметар од дупки од 20 мм, дијаметар од 12 , ширина 1/8

Griton CCH488 Arbor Industrial отсечено тркало за сечење asonидање што се користи на пили со голема брзина, дијаметар од дупки

DEN 1702.72
Во магацинот.

Тековен

Спецификации : C30 SF3 - силикон карбид 30 решетки; Тројно засилено Тешка врска за долг живот. Испратена количина : 10 по кутија. За сечење : asonидање. Максимална брзина на работа 5.400 вртежи во минута. Спецификации : C30 SF3 - силикон карбид 30 решетки; Тројно засилено. Тешка врска за долг живот. Испратена количина : 10 по кутија. За сечење : asonидање. Максимална брзина на работа 5.400 вртежи во минута. Гритон Индустриски asonидарски тип 01 кружни тркала за пила користат остар силиконски карбид, кој е погоден за употреба на asonидарски материјали. Засилените тркала за сечење се дизајнирани да се спротивстават на кршење предизвикано од сериозно вкрстено свиткување и се потребни на која било операција каде работата не е безбедно стегната. Обврзниците од смола се органски врски што омекнуваат под топлината на мелење, ослободувајќи ги досадните абразивни зрна. Поради својата простувачка природа, само обврзница од органски тип се користи во тркалата за отсекување. Прави (исто така наречени рамни) тркала се најчеста форма на мелење на тркалото.

Параметри на производот

Стоката во категоријата