0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
FtVogue 2 компјутери длабока топка со лежиште од 32мм ID 60mm OD 16mm T гума за запечатување 6206RS топка лежишта Двоен Заштитни ролери

FtVogue 2 компјутери длабока топка со лежиште од 32мм ID 60mm OD 16mm T гума за запечатување 6206RS топка лежишта Двоен Заштитни ролери

DEN 194.40
Во магацинот.

Тековен

Одлични перформанси : Длабокото лежиште на топката има предности на низок шум, брза дисипација на топлина, ниско триење, голема брзина и отпорност на висока температура Прецизна големина : Лежиштата на топката имаат голема точност на машината, со точен внатрешен дијаметар од 32мм, надворешен дијаметар од 60мм и дебелина од 16мм. Лежиште челичен материјал : Лежиштата на топката се изработени од врвен лежиште, челична структура ги прави високо цврсти и нема да се деформираат под голем товар. Запечатување на гума : Овие лежишта со длабоки топка се запечатени со двострана гума, кои спречуваат да влезат нечистотии, исто така може да заштедат лубрикант. Мулти употреба : Лежиштата на топката може да се користат во индустриска машинерија, мотоцикл, автомобилска, електрична алатка, механичка опрема и други полиња. Спецификација : Тип на ставка : Deepball Bearing Material : Лежиште на челик Дијаметар : Прибл.

Параметри на производот

Item Type:
DeepBallBearing
Material:
Bearing Steel
Inner Diameter:
Approx. 32mm/1.3in
Outer Diameter:
Approx. 60mm/2.4in
Thickness:
Approx. 16mm/0.6in
Package List:
2 xDeep Ball Bearing:
Note:
Please allow slight size error due to manual measurement. Thanks for your understanding.:

Стоката во категоријата