0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Гоу ултразвучно анализатор на млеко

Гоу ултразвучно анализатор на млеко

DEN 548.80
Во магацинот.

Тековен

Анализаторот на ултразвучно млеко се користи за да се утврди различна содржина на компонента на сурово млеко и течно млеко, вклучувајќи маснотии, протеини, лактоза, густина, содржина на вода, криоскопија, содржина на пепел, температура на примерокот, спроводливост (оптички), итн Стабилна и сигурна ултразвучна технологија и без никакви хемикалии или други објекти во процесот, така што е лесна, брза и точна машина за да се утврди квалитетот на млекото. Карактеристики : V голема точност и стабилна, усвојува напредна ултразвучна технологија; v Лесно за работа, ги покажува резултатите директно; v Брз тест, времето на тестирање е помало од 60 -тите/примерок; v преносно; v Лесно за миење, со автоматски модел за перење; V со термички печатач; v rs232 интерфејс;/. Анализаторот на ултразвучно млеко се користи за да се утврди различна содржина на компонента на сурово млеко и течно млеко, вклучувајќи маснотии, протеини, лактоза, густина, содржина на вода, криоскопија, содржина на пепел, температура на примерокот, спроводливост (оптички), итн.

Параметри на производот

Стоката во категоријата