0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Kingston Fury Renegade 16 GB 3600 MHz DDR4 CL16 Десктоп меморија единечен модул KF436C16RB1/16

Kingston Fury Renegade 16 GB 3600 MHz DDR4 CL16 Десктоп меморија единечен модул KF436C16RB1/16

DEN 1423.84
Во магацинот.

Тековен

Високите брзини се совпаѓаат со ниски латенции за да се обезбедат екстремни перформанси Профилите на Intel XMP оптимизирани за најновите чипсети на Intel. Подготвени за AMD Ryzen. Жестока црна алуминиумска дистрибутер на топлина. Гаранција за доживотно време. Дајте му на вашиот систем заснован на AMD- или Intel, перформансите потребни за да останат на врвот на синџирот на исхрана со ултра брз Кингстон Фјури Renegade DDR4. Зголемете ја стапката на рамка, одржувајте ги вашите потоци непречено да се емитуваат и ораат преку уредувањето на ролна со брзина со брзина до 5333 MHz¹ спарени со брзи временски услови CL12-CL20. Агресивниот, стилски распрскувач на црна топлина и совпаѓање на црната ПЦБ ќе ви овозможи да ја победите топлината и да удри во страв во срцата на вашите непријатели. Достапно е во капацитети со еден модул од 8 GB - 32 GB и комплети од 2, 4 и 8 со капацитети од 16 GB -256 GB. Renegade DDR4 е Intel XMP сертифициран со профили кои се оптимизирани за најновите чипсети на Intel-само изберете го рачно прилагодениот профил во вашиот BIOS-от и сте подготвени да одите. 100 % фабрика тестирана со брзина и поддржана од гаранција за живот и над 30 години експертиза, зависниот ренегад DDR4 ви го дава најдоброто од двата света : екстремни перформанси и максимален мир на умот. Некои наследни чипсети/процесори од Intel пред 8 -миот генерал не се ажурирани за поддршка на модули за меморија со драма DDR4 16 Gbit. Проверете со вашиот систем или производител на матична плоча за ажуриран BIOS -от за поддршка на 16 Gbit DRAM. ¹ Спецификацијата на екстремните модули за оверклокување наведени на оваа страница може да биде надвор од можностите на вашиот AMD или Intel System Hardware.

Параметри на производот

Стоката во категоријата