0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Плоштад Д Од Шнајдер Електрик 9013ГГ2Ј30Е Прекинувач За Притисок, 200/250 Пси Сензор, Нема1 Комплет, 1/4 НПСФ, 80-100 Пси Точки, Рачка За Автоматско Исклучување

Плоштад Д Од Шнајдер Електрик 9013ГГ2Ј30Е Прекинувач За Притисок, 200/250 Пси Сензор, Нема1 Комплет, 1/4 НПСФ, 80-100 Пси Точки,

DEN 1526.40
Во магацинот.

Тековен

Прекинувач за притисок-Вода или Воздух Прекинувач за притисок што се користи за контрола на електрично управувани мотори. Дијафрагмата Активирана. Тринасочната рачка има положби за вклучување, автоматско и исклучување. Прекинувач за притисок-Вода или Воздух. Прекинувач за притисок што се користи за контрола на електрично управувани мотори. Дијафрагмата Активирана. Тринасочната рачка има положби за вклучување, автоматско и исклучување. Овој квадрат Д пумптрол 9013ГГ2Ј30Е Квадрат д прекинувач за притисок на пумпата има големина на сензор за притисок 200/250-пси за директна контрола на електрично контролирани воздушни компресори и пумпи за вода. Овој прекинувач активиран со дијафрагма има контакти што се отвораат при зголемен притисок, овозможувајќи прилагодлив опсег на активирање од 80-100 работни точки на psi. Точките за префрлување поставени со прилагодлива навртка за завртки и се отпорни на наноси. Националната Асоцијација На Производители На Електрична енергија (НЕМА) 1 куќиште има солиден полифенилен оксид и челик домување за долг живот и вклучува прирабница со 1/4 " нпсф внатрешна течност врска.

Параметри на производот

Стоката во категоријата