0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
1/4 -32 Тема на Unef Thap & Die Set RH HSS 1/4-40 Tap Die Die Set Machine 1/4-32 Thash Tap and Round Die 1/4-40 Thread Thread

1/4 -32 Тема на Unef Thap & Die Set RH HSS 1/4-40 Tap Die Die Set Machine 1/4-32 Thash Tap and Round Die 1/4-40 Thread Thread

DEN 248.80
Во магацинот.

Тековен

Пакет Вклучи : 1 Поставете допрете и Die RH Се користи за поправка на надворешни навои. И кога се користи, дупката за заклучување на конусот на умирање е усогласена со завртката на клучот и затегната. Моја белешка : широко користена во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик A3 и други метални материјали за обработка на навои. Модел/големина : 1/4 "-32 UNEF десна рака или 1/4-40 Tap & Die RH. Обезбедува мазна, полирана завршница на алатката. Голем челик со брзина (HSS) обезбедува добра отпорност на абење и може да се користи во Апликации за општа намена и за железни и за не-ферозни материјали. Пакетот вклучува : 1 сет допрете и умираат RH. Се користи за поправка на надворешни навои. И кога е во употреба, дупката за заклучување на конусот на умирање е усогласена со завртката на клучот и затегната и затегната . Моја белешка : широко користена во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик А3 и други метални материјали за обработка на навои. Овозможува мазна, полирана завршница на алатката. Челик со голема брзина (HSS) обезбедува добра отпорност на абење и може да се користи во апликации за општа намена и за железни и за не-ферозни материјали. Опис на производот : Висок квалитет. И двајцата се на нишка од десната рака Допрете од десната рака и умираат поставени нашите производи се изработени од голема брзина челик, цврстина и отпорност на абење.

Параметри на производот

Стоката во категоријата