0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
УСБ Полиграф 3: Воено Издание - Професионална Машина За Детектор На Лаги

УСБ Полиграф 3: Воено Издание - Професионална Машина За Детектор На Лаги

DEN 2.00
Во магацинот.

Тековен

Полиграфска машина од воено одделение Напредна електроника и софтвер. Вистинска машина за полиграф или детектор за лаги за домашна употреба. НА ТЕЛЕВИЗИЈА ширум светот. Одлично за забави или дури и бизнис во бар! Тестирајте го дишењето, пулсот, потта, говорот на телото и биометријата. Лесен за употреба. Поврзете ги вашите пријатели и добијте ја вистината. Само За Виндоус КОМПЈУТЕР. Пакувањето и боите може да варираат. Одлично за забави или дури и бизнис во бар. Полиграфска машина од воено одделение. Напредна електроника и софтвер. Вистинска машина за полиграф или детектор за лаги за домашна употреба. НА ТЕЛЕВИЗИЈА ширум светот. Тестирајте го дишењето, пулсот, потта, говорот на телото и биометријата. Лесен за употреба. Поврзете ги вашите пријатели и добијте ја вистината. Законот За Полиграфска Заштита на вработените Од 1988 година забранува употреба на полиграфски тестови за скрининг пред вработување затоа што тие работат. Ново мексико дозволува полиграфските резултати да бидат доставени како доказ на суд. ФБИ и ЦИА го користат полиграфот. Во епизодата 109 од популарното научно шоу "Митбастери", тие се обидоа да го измамат полиграфот користејќи болка за да се обидат да ги зголемат отчитувањата кога одговараат вистинито (така што машината наводно ќе ги протолкува вистинитите и невистинити одговори како исти.) Тие, исто така, се обидоа да го измамат полиграфот размислувајќи среќни мисли кога лажат и размислуваат стресни мисли кога ја кажуваат вистината за да се обидат да ја збунат машината.

Параметри на производот

Стоката во категоријата