0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Тркалачки Височини-Забавна Група Алдерак, Игра На Табла За Градежни Градби Поставена Во 1920-Тите, Превртете Ги Вашите Мипли - Изградете Го Градот, На Возраст Од 14+, 2-4 ?

Тркалачки Височини-Забавна Група Алдерак, Игра На Табла За Градежни Градби Поставена Во 1920-Тите, Превртете Ги Вашите Мипли - Изградете Го

DEN 962.08
Во магацинот.

Тековен

1920-ТИТЕ МЕТРОПОЛА БАЗИРАНИ : Фатете ги вашите сипаници и тркалајте се! СТАРТУВАЈТЕ СВОЈА СОПСТВЕНА КОМПАНИЈА : во оваа градежна игра на табла играте како генерален изведувач што доаѓа и го гради вашиот пат до успехот. МИПЛИТЕ ЈА ПРЕТСТАВУВААТ ВАШАТА РАБОТНА СИЛА : Искористете ги вашите работници со тркалање на тие меурчиња и стекнување ресурси и вредни работници. Оваа забавна исполнета градежна авантура е наменета за 2-4 играчи со 15 минутно време за поставување и просечно време за играње од 60 минути, препорачана возраст 14+.

Параметри на производот

Стоката во категоријата