0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Предност 740140 Сад Под Притисок; 304 СС; 1 гал. Капацитет; Широка Уста

Предност 740140 Сад Под Притисок; 304 СС; 1 гал. Капацитет; Широка Уста

DEN 2.00
Во магацинот.

Тековен

Димензии На Пакетот : 11,26 "Л X11, 46" W X11, 58 " H Тип На Производ : Лабораториско Снабдување. Земја На Потекло : Сад. Тежина На Пакетот : 10,1 Килограми. Користете ги овие електрополирани садови под притисок од нерѓосувачки челик за да ги придвижите течностите за филтрирање низ држачите на притисок со примена на надворешен притисок од компримирани гасови. Зголемениот притисок ја зголемува ефикасноста на епа (етилен Пропилен гума) о-прстен печат.садовите имаат Широк отвор На устата 5-7/8" х 4-7/8 " (14,9 х 12,3 см) за лесно чистење, ЦЕВКА за натопување СС и обликувана Гумена основа Од Неопренови за стабилност. Внесувањето за цевката за натопи, која се наоѓа на најдлабоката точка во садот, ја минимизира загубата на течности на 6,0 мл. Стерилизирајте ги садовите на 250 Степени Ф (121 степен Ц) 30 минути. Направете врски со четири 1/4 " НПТ) пристаништа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата