0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
3М 5425 0,313 x 36yd про translирна полиетиленска лента UHMW -30 до 225 степени F Температура на перформанси, дебелина од 0,005

3М 5425 0,313 x 36yd про translирна полиетиленска лента UHMW -30 до 225 степени F Температура на перформанси, дебелина од 0,005

DEN 2.33
Во магацинот.

Тековен

Може да се примени како заштитна, отпорна на абразија и отпорна на растворувач UHMW полиетиленска површина Висок отпор на масла и растворувачи. Ниска површина на триење. Висока апсорпција на енергија за амортизација на звук. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. 3 MAAC што се користи за заштита на површините од абразија, 3 M UHMW-PE филмска лента 5425 е тенка полиетиленска лента за општа намена што создава ефект на „лизгање“ за да се овозможи контакт без абење. Оваа лента има извонредна хемиска отпорност и уникатна комбинација на својства што ја прават идеална за многу тешки апликации за абење или лизгање на влијанија.

Параметри на производот

Стоката во категоријата