0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Контролер на дигитална влажност на EAARLIYAM STC-3028 Контролер на температура со интелигентен приказ за ферментациски отвор 100-220V Блокови на сензори

Контролер на дигитална влажност на EAARLIYAM STC-3028 Контролер на температура со интелигентен приказ за ферментациски отвор

DEN 302.24
Во магацинот.

Тековен

Контролорот за дигитална влажност е во состојба да ја контролира температурата и влажноста во исто време Овој контролер за влажност на воздухот може да се поврзе со опрема за ладење/греење и овлажнувач/дехидрификатор во исто време. Функцијата за греење/ладење може да се постави одделно за ладење и загревање за да се заштити контролорот на температурата од насилна промена, што е исто како и контролата на влажноста. Со прозорецот со двојно прикажување, контролорот за влажност на температурата е во состојба да прикаже измерена температура/влажност и да постави температура/влажност во исто време. Овој контролор на влажност на температурата поддржува и калибрација на влажноста и влажноста, што е погодно. Опис Контролер на температура на влажност направен од траен и здрав материјал е практична и корисна алатка која може да се користи долго време за да се задоволат вашите потреби. Поддржува и калибрација на влажност, што е погодно, а функцијата за греење или ладење може да се постави одделно За ладење и загревање за да се заштити контролорот на температурата од насилни промени.

Параметри на производот

Стоката во категоријата