0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Комплет за проширување CHARMEASE 3018 CNC, надградба X-оска и проширување на y-оска на 3040, погоден за 3018 Pro & Pro Max

Комплет за проширување CHARMEASE 3018 CNC, надградба X-оска и проширување на y-оска на 3040, погоден за 3018 Pro & Pro Max

DEN 1165.12
Во магацинот.

Тековен

Продолжено работно подрачје : Проширете ја нашата 3018 CNC Y-оска од 290 mm на 450 mm, добијте дополнителни 160mmx360mm на оперативниот простор на Y-рамката, лесно ги конвертираме нашите 3018 во 3040 Поедноставно и поточно позиционирање : Комплетот за продолжување има два копчиња Тоа може да се монтира на X и Y оските, овозможувајќи лесно и точно позиционирање додека работиме. Економично : Ослободете го потенцијалот на 3018 ЦПУ, ослободете ја вредноста на 3018 ЦНЦ и ракувајте со поголеми проекти. Компатибилност : Проширете го само просторот на y-оската, а не со X-Axis.compatibalty со повеќето CNCS на 3018 Pro Series, 3018 Pro, 3018 Pro Max, итн. И PLS забележува дека вашиот 3018 CNC треба да биде опремен со ∅8 mm T8 Олово завртка, ∅10 мм Водач железница и нема контрабур на крајните плочи за шини. Лесно склопување : Потребна е само една хексадецимална завртка за да се заврши надградбата. Цврст : Пакетот за надградба е изработен од целиот метален материјал, а амбалажата е цврста за да се осигура дека ќе ви биде доставена во добра состојба и да избегнете последователни проблеми. Можеме да го надградуваме CNC 3018 Pro или 3018 Pro Max со замена на комплетот за проширување, тогаш ќе добиеме дополнителен работен простор 16x30cm на Y-рамка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата