0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Arc'Teryx Gamma Quick Dry Pant Man's | Superlight Softshell пешачки панталони

Arc'Teryx Gamma Quick Dry Pant Man's | Superlight Softshell пешачки панталони

DEN 2560.00
Во магацинот.

Тековен

Тератекс се протега ткаен со DWR-94% најлон 6% еластан Затворање на привремено. Гама - отпорни на време средни или надворешни слоеви со истегнување. Високо дишење и отпорна на абразија. Пешачење и патување - за техничко пешачење, трки, трајни и заштитни дизајни за далечински и разновидни услови. Материјал за дишење - дозволува пареата на влагата да избега, помагајќи да се регулира температурата и да се зголеми удобноста во облеката. Soft Shell - Воздушен пропустлив четиристрански истегнат ткаени текстил со супериорна отпорност на абразија. Мултидејските патувања со ранец и амбициозните дневни зголемувања ве одведуваат на див терен. Преминување на струја, грмушка, стрмни искачувања, топло сонце за ова е направено брзо суво пантолово гама. Theratex перформанси најлон ја балансира отпорноста на ветерот и пропустливоста на воздухот, е издржлив и има одредено истегнување. И се суши навистина брзо. Артикулираното зачувување на Trim Fit ве ослободува да се движите, прилагодливиот појас на половината се вози удобно под пакет и пет џебови со патенти, вклучувајќи по еден на секој бут, се достапни и безбедни.

Параметри на производот

Стоката во категоријата