0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Mini L293d Motor Drive Expansion Board Mini L293d Module Drive Module Board

Mini L293d Motor Drive Expansion Board Mini L293d Module Drive Module Board

DEN 0.33
Во магацинот.

Тековен

Leand sung Mini L293 D мотор за проширување на погонот на погонот на моторот * 2 5 V серво мотор (серво) порта поврзана со висока резолуција на Arduino и тајмер со голема прецизност - нема џитер! * До 4 двонасочни DC мотори и 4 регулатива за брзина на PWM (околу 0,5% резолуција). * До 2 степер мотор напред и контрола на обратна контрола, контрола на единечен / двоен чекор, контрола на влегнат или микро чекор и контрола на аголот на ротација. * 4 начин H-мост : L293 D чипот обезбедува.2а) струја по Лукиао и има заштита на термичка моќност, 4,5 V до 36 V. * Отпорот за влечење гарантира дека моторот останува на моќност кога е вклучена моќноста. * Големите терминални врски го олеснуваат жици (10 - 22awg) и напојување. * Со копчето за ресетирање на Arduino. * 2 Големи терминали Надворешни терминали за напојување обезбедуваат логика и моќност на моторниот погон да се одвојат.

Параметри на производот

Стоката во категоријата