0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
GEBILDET 2PCS 0,75 /19mm не'рѓосувачки челик за заклучување на копчето за притискање на копчето 12V-24V 5A Симбол за напојување LED SPDT на исклучен водоотпорен прекинувач за вклучув

GEBILDET 2PCS 0,75 /19mm не'рѓосувачки челик за заклучување на копчето за притискање на копчето 12V-24V 5A Симбол за напојување LED SPDT

DEN 316.80
Во магацинот.

Тековен

Копчиња за притискање Дупка Дијаметар : 19мм, копчиња за притискање на копчињата : 1мм Метал материјал со висок квалитет и IP65 водоотпорна заштита може да се користи во влажна или правлива Enviroment.Metal Shell, 100% сосема нов и висок квалитет, механички живот за 500. Прекинувачот и ЛЕР се одделени, ЛЕР може да биде на цело време или само вклучен кога прекинувачот е вклучен, во зависност од тоа како го жичате. Може да се користи како прекинувач за разни дополнителни електрични опрема, внатре и надвор од автомобилот. Како што се критични светла, ламба за шасии, ламби за магла, купола светлина. По услугата за продажба : Задоволството на клиентите е наша најголема потрага, доколку откривте дека нашите производи не работат или квалитетни не толку добри како што мислите, ве молиме контактирајте не без двоумење. Пакетот вклучува : 1 x прекинувач за копче за притискање со сина LED 1 x прекинувач за копче за притискање со бел LED 2 x Pigtail Socket Specifation : - Механички живот : 500,000 циклуси - Електричен живот : 200,000 циклуси - Дебелина на панелот : 1 - 10мм - Ниво на заштита : IP65, IK10 - Дупка за намалување на монтирање : 19mm - Pushbuttons Dound Thread : 1mm - Тип на работа : LATCHING - Контакт со прекинувач : 1 NO 1 NC - LED рејтинг : 15m A, AC/DC 12 V -24 V - LED шема : Индикатор за прстен - Материјал за контакт : Сребрена легура - копче - Копче - копче - Копче - копче - Копче - копче - Копче - копче - Копче - копче - Копче Материјал : Не'рѓосувачки челик.

Параметри на производот

Стоката во категоријата