0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
220 Волт далеку инфрацрвен мини мат, подлога за греење со аметист кристална зрачна поставка за прилагодување на температурата, удобно флексибилни

220 Волт далеку инфрацрвен мини мат, подлога за греење со аметист кристална зрачна поставка за прилагодување на температурата, удобно флексибилни

DEN 5584.00
Во магацинот.

Тековен

220 напон ~ Нашиот шармантен далеку инфрацрвен аметист и турмалин мат едноставно треба да се обиде да се верува Нашиот МАТ ја намалува или елиминира болката во зглобовите и болката во меките ткива со редовна употреба. Зголемување на метаболизмот и циркулацијата, го подобрува имунолошкиот систем, го ублажува заморот, вознемиреноста и стресот! Feelе се чувствувате подобро и ќе спиете добри ноќи!. Видовме дека длабоко продирачката зрачна топлина значително ја намалува болката и непријатноста од симптомите на многу други физички слабости. Користењето на оваа мат на повисоки температури подолг временски период може да ја врати хипотермијата. Сјајната топлина од нашата 17-слој конструкција продира до 6 инчи за да можете да ја подигнете телесната температура со помош на нашата душек. Аметист создава неверојатна благосостојба од негативните јони генерирани од овие легендарни кристали, долго познати по своите лековити квалитети. Турмалинот долго време се смета за детоксикација на кристалот, така што ги комбинираме двата кристали за да ги зголемиме придобивките. Нашиот душек е многу флексибилен, а малата падлива природна не-третирана кристална го прави многу удобно за спиење заедно со флексибилниот дизајн на душеците. Нашите душеци содржат 6 ½ls аметист и турмалин со тежина на бродот од 9 bs. Нашиот 220/210 Волт доаѓа со приклучок за шипка од 2. МАТ вклучува рачен и водоотпорен случај за носење со рачка за лесен транспорт. Услуга за клиенти - Ако има некогаш проблем, ние брзо се справуваме со вас. Ние стоиме зад нашата целосна 2-годишна гаранција против дефект. Услуга за клиенти со седиште во САД. Зошто далеку инфрацрвена ~ Овој душек е направен да нарача ~ За разлика од редовните влошки за греење, далеку инфрацрвената топлина продира длабоко. Се користи редовно, далеку инфрацрвените зраци произведуваат чудесни ефекти, т. го намалува хроничното воспаление и ги намалува вознемиреноста и стресот. Телото ја апсорбира топлината, за природно да го намали воспалението, мускулниот стрес, зголемувањето на метаболизмот, периферниот проток на крв и оксигенацијата на крвта. Повисоките температури можат да ја зголемат телесната температура (хипотермија), зголемувајќи ги белите крвни клетки. Зошто негативните јони ~ јони се атоми со нееднаков број протони и електрони.

Параметри на производот

Стоката во категоријата