0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Стариот модерни ракотворби месинг револвиран тајмер за песок

Стариот модерни ракотворби месинг револвиран тајмер за песок

DEN 1.00
Во магацинот.

Тековен

Направено од месинг со дво-тон антички финиш Револвиран тајмер за песок. Овој месинг, инверзибилен песочен часовник стои на метална основа, навигајќи нè низ нашите денови. Тајмерот на песок, почесто се нарекува песочен часовник, е уред што се користи за да се следи времето. Записите се мерат како се движи песок од сијалица до сијалица. За време на патувањето, Часовното стакло би било еден од ретките сигурни начини за мерење на времето на море заедно со компасот за да помогне во целокупната навигација. Овој месинг, инверзибилен песочен часовник стои на метална основа, навигајќи нè низ нашите денови. Направено од месинг со дво-тон антички финиш, вртечки тајмер за песок.

Параметри на производот

Стоката во категоријата