0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Стоматолошки фантомски модел на глава силиконска маска со 28 парчиња завртки фиксирани модел на заби

Стоматолошки фантомски модел на глава силиконска маска со 28 парчиња завртки фиксирани модел на заби

DEN 1552.00
Во магацинот.

Тековен

Карактеристики : * Наставен модел, практикувајте модел за екстракција на заби *Моделот на забите вклучува симулиран образ, 28 отстранлив модел на заби и рамка за поврзување. * Модел за обука на импланти за вежбање студенти во стоматолошки училишта и колеџи. Стоматолошкиот модел е совршен за стоматолошка канцеларија, стоматолошка школа, стоматолошка лабораторија и така натаму. * Висока флексибилно отворање и затворање, можете внимателно да набудувате од сите агли. *Моделот : 28 парчиња заби, мека или тврда гума за џвакање, Fe артикулатор *силиконска маска за лице со френе-цевка, симулирана орална пратија. *Прилагодување на отворањето на устата, засновано врз принципот на отворање и затворање на устата на вистинска личност, може да се прилагоди различни степени на отворање на симулирана уста, што е погодно за работа. Вовед во производот * 28 парчиња заби * фиксирана завртка * Материјал : еколошки пластика.

Параметри на производот

Стоката во категоријата