0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Руко 101708 Чекор вежба, HSS, големина 8

Руко 101708 Чекор вежба, HSS, големина 8

DEN 621.60
Во магацинот.

Тековен

Оваа издржлива и разноврсна алатка ќе се фокусира, Drill Spot-Drill, Bore и Debur-All во еден непречен, работен циклус со високи перформанси Опсег на дупчење во 1 чекори : 7/8 ". Изведбата на сечење и живот на алатката значително се проширува. Вежбата за чекори Руко е идеална алатка за работа со лим Дебелина од 1/8 ". Двете спирални флејти гарантираат тивко трчање и високи перформанси на сечење. Протокот на чип е оптимизиран, дури и долги, не кршење чипови лесно ќе се отстранат и ги штити рабовите за сечење. Конусот го олеснува повлекувањето на алатката од материјалот. Земјоделските и спиралните флејти на CBN гарантираат тивко трчање и високи перформанси на сечење. Особено, протокот на чип е оптимизиран, така што дури и долгите, не кршење чипови лесно ќе се отстранат. Оптимизираниот проток на чипови ги штити рабовите на сечење и ги намалува вградените рабови и ознаките на ладно заварување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата