0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
EAI заптивка на маслото 30мм x 46mm x 8mm Tc двојна усна w/пролет. Метална кутија w/нитрилна гума обвивка

EAI заптивка на маслото 30мм x 46mm x 8mm Tc двојна усна w/пролет. Метална кутија w/нитрилна гума обвивка

DEN 223.84
Во магацинот.

Тековен

Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина на нитрилна гума за сигурни и долготрајни перформанси Оваа заптивка од гума на капакот од 30мм со внатрешен дијаметар е лесен и не е лесен за стареење. Запечатете го истекувањето и нечистотијата : Повеќе не се нагласувате од излевање од вашите ротациони елементи! Изработено со гума, гарнирска пролет и внатрешна метална кутија, оваа метричка заптивка на маслото од нитрил на моторот ефикасно го спречува истекувањето на лубрикантите и спречува внесување прашина и нечистотија во вашата скапоцена машина. Одлично вклопување : 30mmx46mmx8mm. Совршена заптивка за масло со двојна усна за автомобилски коленести мотори, диференцијали, камшици, вратила на оските, машини, пумпи за вода, вентили, предни и задни тркала и мотори на возила. Нашата заптивка за нафта ќе се вклопи совршено секаде каде што ви треба. Отпорност на висока температура : Со својот дизајн на материјал за гумен покритие на 70 A нитрил бутадиен, оваа пролетна натоварена метричка ротирачка вратило ќе издржи температури од -40 ℉ (-40 ° C) до 245 ℉ (120 ° C). Течности за јаглеводороди : Инженерски за околината за запечатување на јаглеводородни течности, оваа заптивка на маслото од 30х46х8мм ТЦ ја зголемува добрата отпорност на маснотии, минерално масло, хидраулични течности и нафтено масло. Што повеќе, овој заптивка има мал оток во вода, обезбедувајќи долгорочна употреба. Уживајте во мазна перформанси на машината со помалку протекувања и дефекти во компонентите на машината, истекувањето може да доведе до мешање на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи кои влегуваат во вашата машинерија. Затоа заптивката за масло од вратило е суштинска компонента на вашата деликатна машина. Направено за супериорни перформанси за запечатување, оваа заптивка на маслото користи гума покривка за стабилна способност за заптивка и цврсто вклопување, внатрешно засилување на метални куќи за подобрена ригидност на заптивката и челична плима за пливање за постојан притисок на вратилото за ефективно запечатување. Оваа заптивка на гумено масло ветува дека ќе ги задржи нечистотиите и другите загадувачи однадвор, додека избегнуваат истекување на лубриканти или хемикалии поради хидродинамичкото пумпање.

Параметри на производот

Стоката во категоријата