0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
TGOON 800W ламба, компактен големина лесна за инсталирање на бакарен базен топлински мијалник Добра дисипација на топлина за систем за осветлување на сцената

TGOON 800W ламба, компактен големина лесна за инсталирање на бакарен базен топлински мијалник Добра дисипација на топлина за систем за осветлување

DEN 190.24
Во магацинот.

Тековен

За фаза на светлина : Процес и отворени калапи за да се обезбеди брза дисипација на топлина, погодна за разни апликации за дисипација на топлина на осветлување на висока моќност Алумунимски перки : Финките за топлински мијалник се изработени од одличен алуминиумски материјал, кој има мала тежина, отпорност на корозија добра добра дисипација на топлина. Добри перформанси : Сцената на топлината на светлината има голема точност, со висока ефикасност на дисипација на топлина, заштеда на трошоците за работна сила, удобно и издржливо. Лесен за инсталирање : Мијалник за топлина на бакарниот основен мијалник има компактна структура, која е лесна за инсталирање без да зафаќа простор и има силна практичност. Сјајната површина : Сцената на светлината има сјаен изглед, со перки за третман со никел, и трајни, безбедни за употреба. За фаза на светлина : Процес и отворени калапи за да се обезбеди брза дисипација на топлина, погодна за разни апликации за дисипација на топлина на осветлување на висока моќност. Алумунимски перки : Финките за топлински мијалник се изработени од одличен алуминиумски материјал, кој има мала тежина, отпорност на корозија добра добра дисипација на топлина. Добри перформанси : Сцената на топлината на светлината има голема точност, со висока ефикасност на дисипација на топлина, заштеда на трошоците за работна сила, удобно и издржливо. Лесен за инсталирање : Мијалник за топлина на бакарниот основен мијалник има компактна структура, која е лесна за инсталирање без да зафаќа простор и има силна практичност. Сјајната површина : Сцената на светлината има сјаен изглед, со перки за третман со никел, и трајни, безбедни за употреба. За фаза на светлина : Процес и отворени калапи за да се обезбеди брза дисипација на топлина, погодна за разни апликации за дисипација на топлина на осветлување на висока моќност на осветлување.

Параметри на производот

Item Type:
Stage Light Heat Sink
Aluminum Fins:
Al1100 0.4t x 2.4P x 70 Fins, Nickel Plated
Copper Base:
C1100, Antioxidant
Grease:
X237783D
Package List:
1 x Heat Sink :

Стоката во категоријата