0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Телескоп Астрономија за возрасни деца - 70мм Астрономија Рефрактор Телескоп со прилагодлив статив, монтиран астрономски рефракциони телескоп за деца почетници Сов

Телескоп Астрономија за возрасни деца - 70мм Астрономија Рефрактор Телескоп со прилагодлив статив, монтиран астрономски рефракциони телескоп за

DEN 1007.84
Во магацинот.

Тековен

Телескоп за лоцирање на starвездите : Астрономскиот телескоп на работната површина е компјутеризиран телескоп кој нуди база на податоци од повеќе од 40000 starsвезди, галаксии, маглини и многу повеќе. Телескопот го лоцира вашиот предмет со точност на Pinpoint и го следи. Компатибилен со H20 mm (15 пати) и H6 mm (50 пати) очи. Компактен и преносен : Овој телескоп за возрасни и деца што треба да се користат заедно е идеален за патувања за кампување за време на викендот или екскурзии до местата на темно небо. Неговиот компактен фактор на форма го олеснува транспортот и склопувањето скоро каде било. Оптички дизајн на Newутн рефлектор : Овенцијата од 70мм собира доволно светлина за да го видиме нашиот соларен систем и пошироко. Погледнете ги прстените на Сатурн, облачните опсези на Јупитер и Месечината во брилијантни детали. Користете ги очите на H20mm и лунарните леќи за да ги видите сите детали за кратерот на Месечината и користете ги очите на H6 MM за да ги видите копнените предмети на копно. H20mm, H6mm 2 Eyepiece, 3x Extender, 1,5x исправен и лунарен леќа, фокусна должина од 300мм, дијаметар на објективни леќи од 70мм, 1,5x исправен леќа, обложени леќи. Моќен телескоп за истражување на небото и земјиштето, совршен подарок за деца и почетници во астрономијата. Пакетот вклучува 1x телескоп цевка 1 1.5x исправен окулај 1 3x Extender 1x View Finder опсег 1 статив (висока 15 инчи) 1 H20 MM Eyepiece 1x H6 MM Eyepiece 1x дијагонален леќа. Телескоп за лоцирање на starвездите : Астрономскиот телескоп на работната површина е компјутеризиран телескоп кој нуди база на податоци од повеќе од 40.000 starsвезди, галаксии, маглини и многу повеќе. Телескопот го лоцира вашиот предмет со точност на Pinpoint и го следи. Компатибилен со H20 mm (15 пати) и H6 mm (50 пати) очи. Компактен и преносен : Овој телескоп за возрасни и деца што треба да се користат заедно е идеален за патувања за кампување за време на викендот или екскурзии до местата на темно небо. Неговиот компактен фактор на форма го олеснува транспортот и склопувањето скоро каде било.

Параметри на производот

Стоката во категоријата