0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Локатор За Дупчалки за џебни Дупки лукег, Комплет За Водич За Дупчалки За Дупчалки за Дрво, Чаури од 6/8/10мм и Дупки За Дупчалка За Столарија Со 1/2мм, Прилагодлив Локат

Локатор За Дупчалки за џебни Дупки лукег, Комплет За Водич За Дупчалки За Дупчалки за Дрво, Чаури од 6/8/10мм и Дупки За Дупчалка

DEN 2.00
Во магацинот.

Тековен

`+ПРЕЦИЗНО ПОЗИЦИОНИРАЊЕ овој локатор за дупчалка за обработка на дрво може да се прилагоди на дрвени плочи со различни дебелини од 17мм до 60мм, удобни и брзи Опремен со ограничувачки прстени и централни мерачи, со стандардна големина, обезбедува стабилно позиционирање и значително ја подобрува точноста на дупчењето. ●СИЛЕН МАТЕРИЈАЛ●Комплет за жига за дупчење локатор за дупчење изработен од алуминиумска легура со висока јачина со одличен третман за оксидација на површината, со висока цврстина, отпорен на абење, отпорен на ' рѓа, цврст, издржлив и одличен за употреба. Локаторот за дупчење на дрво е лесен за склопување, има стандардна големина на дупката, стабилна и издржлива употреба. ●ЛЕСЕН за УПОТРЕБА е Опремен Со чаури од 6мм, 8мм и 10мм и дупки со постигнати резултати од 1мм и 2мм, овој комплет за водич за вежба е лесен за прилагодување на висината на вежбата и длабочината на дупката. Тој е компактен и пренослив и може да се сфати со една рака. Со жига за џебни дупки, можете брзо да вежбате вертикални дупки за да ги скриете завртките на мебелот од дрво и да создадете точни дупки за обработка на дрво. €ШИРОКО ПРИМЕНА●Висока точна скала, лесна за прилагодување на висината на дупчењето и длабочината на дупката, лесна за производство на споеви. Комплетниот сет може да ги задоволи вашите различни потреби за дупчење во многу ситуации. Совршен погоден ЗА домашни проекти ЗА обработка НА дрво, професионална или општа комерцијална употреба, како што се столари, градежни градители итн.

Параметри на производот

Item Type:
Woodworking Drill Locator
Material:
Aluminum Alloy
Color:
Red, Gold
Purpose:
Wood dowel drilling, woodworking positioning tool
Clamping Thickness:
Approx. 17-60mm / 0.7-2.4in
Bushing Size:
Approx. 6mm / 0.24in, 8mm / 0.31in, 10mm / 0.39in
Scoring Holes:
Approx. 1mm / 0.04in, 2mm / 0.08in
Package List:
1 x Wood Dowel Punch:
3 x Drill Bits:
2 x Hex Wrench:
3 x Limiting Rings:
3 x Nuts:
4 x Center Gauge:
Note:
Manual measurement, please allow 1‑2cm error. :

Стоката во категоријата