0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Модел за споредување на заградата KH66ZKY 4 - Модел на забна ортодонтска демонстрација - со метална заграда, архива жица што го објаснува моделот за настава

Модел за споредување на заградата KH66ZKY 4 - Модел на забна ортодонтска демонстрација - со метална заграда, архива жица што го објаснува

DEN 3.33
Во магацинот.

Тековен

Стандарден модел на заби - Споредба на екранот на 4 видови на стоматолошки загради, со метал/керамичко само -заклучување/керамика/права жица, одлично демо за орто пациенти! Висока симулација - висока цврстина на забите, близу до вистинската цврстина на човечките заби. Забите се во добра форма, безбедни и дизајнирани според реалната форма на човечкото тело. Апликација - Идеална за дискусии за планирање на ортодонтски третман со пациенти, им олеснува на стоматолозите да комуницираат со пациентите за загради. Материјал - Направен од нетоксичен материјал од смола и лесен за чистење. Можност да се измие и материјалот ќе трае со години!. Научна презентација - високо симулирано, лесно расклопување и склопување, чиста морфолошка структура. Тоа е визуелна алатка за училишни деца од сите возрасти на лекции за орална хигиена. Карактеристики : Заби за заби на заби на заби не може да се отстрани.100% сосема нов и висок квалитет.

Параметри на производот

Стоката во категоријата