0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Официјална надградба на печатачот на Официјална Creality 5 S1 со брзина на печатење 250 mm/s и филамент за печатач PLA 3D сина

Официјална надградба на печатачот на Официјална Creality 5 S1 со брзина на печатење 250 mm/s и филамент за печатач PLA 3D сина

DEN 0.67
Во магацинот.

Тековен

250мм/с голема брзина на печатење : Надграден систем на движење со мотор со висока прецизност на секоја оска на x/y/z за забрзување до 2000 mm/s² и брзина на печатење до 250 mm/s (5 пати) Заштедете време за процес на печатење и зголемете ја ефикасноста на печатење. Сприт директен екструдер со печатење со висока температура од 300 ° C : Направено со легура на титаниум, ниска термичка спроводливост може да го спречи влакното да се влева рано. Комората за топење 50мм опкружена со голем блок на грејач од 4000мм, кој целосно ќе го стопи влакното за мазно истиснување. Брановиден загревање ја зголеми областа за дисипација на греење. Може да печати нишки со високи температури, како што се PLA, PETG, TPU, ABS, PC, ASA, колковите. Комплет за израмнување на автоматско израмнување на CR Touch : Целосно автоматско прецизно израмнување на креветот од 16 точки, висината на оска за оска може да достигне до 0,01мм точност. Добијте совршен прв слој со помалку кавга. Висококвалитет PLA-влакно : Со квалитет и конзистентност во умот, посилна цврстина со ниско намалување и подобра лепење на слојот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата