0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Enervision 3D печатач EV-A8-L, FDM, DIY, акрилик + олово екипа, LCD2004, големина на градење 8,7 x 8,7 x 9,5 , PLA/ABS/HIPS/WOOD/PVA/NLON, 0,1-0,3 mm прецизност, 2, 2 прецизност, 2, 2, 2 Вклучен е филаментот x 0,5 кг

Enervision 3D печатач EV-A8-L, FDM, DIY, акрилик + олово екипа, LCD2004, големина на градење 8,7 x 8,7 x 9,5 , PLA/ABS/HIPS/WOOD/PVA/NLON,

DEN 5904.00
Во магацинот.

Тековен

Највисок квалитет FDM 3 D печатач DIY користен со PLA, ABS, HIPS, WOOD, PVA, NLON / PRINT BUILD големина 220 x 220 x 240mm (8,7 "x 85 ") / Брзина на печатење ~ 100mm / s / LCD2004 / USB, Вклучени SD картички / 2 x 0,5kg Филамент и алатки. Акрилик + екипаж на екипаж (црна) рамка / нокаутирана и спакувана во кутија / лесно склопување. 3Д Формат на датотека : STL, G-код / ​​конекција : SD картичка, USB / Работна станица Компатибилност : Linux, Window XP, Vista, Wista 7 , 10, Mac OS / 3 D Design Software : Повторувач-домаќин / софтвер за отсекување : Cura. Сертификати : FCC, CE, ROHS / Гаранција : 3 месеци за млазница, 1 година за машини / упатства за упатства вклучени во прикажување на посветените информации за контакт со тимот за услуги. * Enervision Inc, „Изворот на енергија и визија за 3Д светот“, гордо ги снабдува глобалните 3Д печатачи со врвен квалитет со детални спецификации како подолу : Еден екструдер / Екстред Температура : Макс.

Параметри на производот

Стоката во категоријата