0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Fawgold Garden Solar Lights Pathway Outdoor Stake Metal Lights, водоотпорно топло бело LED за тревник, внатрешен двор или двор

Fawgold Garden Solar Lights Pathway Outdoor Stake Metal Lights, водоотпорно топло бело LED за тревник, внатрешен двор или двор

DEN 2.67
Во магацинот.

Тековен

Овие соларни светла на отворено е идеја за украсување на секоја сезона на многу места : вашиот цветник, патека, тревник, двор или отворено Едноставно притиснете го прекинувачот на ON ON позиција, лесна инсталација, не е потребно жици. 【Иновативен дизајн】 : Оваа декоративна светлина на отворено има уникатна ретро форма, правејќи ја градината полна со мистерија и убавина. Опремена е со соларна батерија со полнење од 600m Ah во внатрешноста, повеќе заштеда на енергија. 【Најдобра декорација】 Одлична декорација на секоја градина, тревник, патека, внатрешен двор со директна сончева светлина без разлика дали е ден или ноќ, веднаш додадете убавина, чуден и шарм во вашиот надворешен декор. 【Лесно инсталирање и користење】 Многу лесно се инсталира и користите. Можете да го поставите каде и да сакате. Сончевиот панел на 90 °, аголот на осветлување и висината може да се прилагодат според вашите потреби за да се постигне најдобриот ефект на осветлување. 【Енергија & Автоматски】 Откако ќе го вклучите прекинувачот, оваа градинарска ламба автоматски ќе ја вклучи светлината во текот на ноќта кога е темно надвор околу 7-8 часа, а потоа престанете да осветлувате за да ја апсорбирате сончевата енергија за да се наполни во текот на денот. 【Водоотпорна & Безбедност】 Направено од траен метал кој усвојува третман против рист, што значи дека LED светлата на пејзажот можат да се користат во дождливи денови и батеријата нема да протекува. 【Иновативен дизајн】 : Оваа декоративна светлина на отворено има уникатна ретро форма, правејќи ја градината полна со мистерија и убавина. Опремена е со соларна батерија со полнење од 600m Ah во внатрешноста, повеќе заштеда на енергија.

Параметри на производот

Стоката во категоријата