0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Литиум-јонска батерија случај Пхб Одбор За Заштита На Полнење Етикета Кутија, Скршени Батерија случај Делови Капак Замена, ЗА АЕГ РИЏИД 18в 3.0 АХ 9ах ПРЕДВОДЕНА Од Ба?

Литиум-јонска батерија случај Пхб Одбор За Заштита На Полнење Етикета Кутија, Скршени Батерија случај Делови Капак Замена, ЗА АЕГ РИЏИД

DEN 2.00
Во магацинот.

Тековен

1 Пластична кутија ЗА аег РИЏИД 18в 3.0 ах 9ах алатка литиум-јонска батерија, овој производ нема батерија. Овој производ е компонента без ќелии на батерии се користи за поправка и составување батерии, само за луѓе кои се запознаени со перформансите на батеријата и имаат практично искуство во склопување на батерии. Може да се полни со 10 18650 моќни литиум-јонски батерии, но ова е пластична обвивка, нема батерија внатре. Ако користите нови ќелии на батерии, ве молиме запомнете : мора да изберете 18650 ќелии на литиум-јонски батерии, комплет од 5/10 јадра мора да биде опремен со отпорници и кондензатори за да се направи истиот напон. Ако старата батерија е поправена, ве молиме тестирајте го напонот на двата краја на секоја ќелија. Ако напоните се различни, наполнете ја секоја ќелија на иста вредност на напонот. Осигурајте се дека напонот на секоја батерија е ист пред лемење на ПХБ.

Параметри на производот

Стоката во категоријата