0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
CMT 823.340.11b секач за слот со арбор и лежиште, 1/2-инчен Шанк

CMT 823.340.11b секач за слот со арбор и лежиште, 1/2-инчен Шанк

DEN 2.67
Во магацинот.

Тековен

5/32-инчен должина на сечење, 0,071 дебелина на телото, 1-7/8 "Дијаметар на сечење Одлично за правење заклучувачки зглобови на раби, како и стандардни слотови, споеви со бисквити и многу повеќе. Бит се карактеризираат 3 крилја со сечење на карбид, PTFE облога и карактеристика за дизајн против удар. Одлично за правење заклучувачки зглобови на зајаци, како и стандардни слотови, споеви со бисквити и многу други. Бит се карактеризира со 3 крилја со сечење на карбид, обложување PTFE и карактеристика за дизајн против удар. Лежиштето од 22мм обезбедува длабочина на намалување од 1/2-инчи. Опис на производот Овој разноврсен секач за слот обезбедува различни опции за сечење. Користејќи го завртката за бројачи, секачот може да се монтира на крајот на арборот за да се овозможи поткопување; Одлично за правење заклучувачки зглобови на зајаци, како и стандардни слотови, споеви со бисквити и многу други. Секој бит има 3 крилја на сечење на карбид, облога PTFE и карактеристика за дизајн против удар. Лежиштето од 22мм обезбедува длабочина на сечење од 1/2-инчи и достапна во должина од 1/8-инчен, 5/32-инчен и 1/4-инчен сечење. Секачот за слот, арборот и лежиштето се достапни одделно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата