0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Мали Делови 0406RPP Челик Навој Тркалање Завртка За Метал, Цинк Обложени, Тава Главата, Филипс Диск, #4-40 Конец Големина, 3/8 Должина

Мали Делови 0406RPP Челик Навој Тркалање Завртка За Метал, Цинк Обложени, Тава Главата, Филипс Диск, 4-40 Конец Големина, 3/8 Должина

DEN 81.76
Во магацинот.

Тековен

Навој тркалање завртка се препорачува за употреба во метал Челикот често се користи во апликации каде јачината е примарно разгледување. Цинк позлата се спротивставува на корозија и има рефлектирачки изглед. Главата на тавата има рамен врв и кратки вертикални страни со заоблен горен раб. Филипс драјв има слот во форма на х кој прифаќа возач На Филипс и е дизајниран да спречи прекумерно затегнување. Завртката за тркалање на челична нишка за употреба во метал има позлата со цинк и глава На тава со погон На Филипс. Челикот често се користи во апликации каде јачината е примарно разгледување. Цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлектирачки изглед. Главата на тавата има рамен врв и кратки вертикални страни со заоблен горен раб. Погонот На Филипс има слот во форма на х кој прифаќа возач На Филипс и е дизајниран да му овозможи на возачот да се лизне од главата за да помогне да се спречи прекумерно затегнување и оштетување на конецот или прицврстувачот. Завртки за сечење навој и тркалање навој, два вида завртки за самопреслушување, се прицврстувачи со навој што создаваат конец за парење во ѕидот на дупката.

Параметри на производот

Стоката во категоријата