0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Сони Алфа а7ии Дигитален Фотоапарат Без Огледало - Само Телото

Сони Алфа а7ии Дигитален Фотоапарат Без Огледало - Само Телото

DEN 0.33
Во магацинот.

Тековен

Првата стабилизација на сликата со 5 оски во телото во камера со целосна рамка Користете ги вашите омилени леќи без замаглување од тресењето на камерата. Снимајте прекрасни слики со целосна рамка, резолуција од 24,3 ПРАТЕНИЦИ. Снимајте прекрасни слики со целосна рамка, резолуција од 24,3 ПРАТЕНИЦИ. Сони ја однесе својата линија на камери со целосна рамка на следното ниво со Дигиталната Камера Без Огледало Алфа а7 ВТОРИ, која има Стабилна Слика СО 5 оски ВО ВНАТРЕШНОСТА НА сликата стабилизација со 4,5 запирања на компензација за теренот, зевањето, хоризонталното поместување, вертикалното поместување и тркалање. Работата на серијата од 24,3 мегапиксели е рационализирана со редизајниран зафат, копче за ослободување на блендата и прилагодливи контроли. А7 ВТОРИ, исто така, има дизајн отпорен на влага и прашина со тело од легура на магнезиум и поцврста монтажа на леќи. И, со рафинирани алгоритми и подобро искористување на процесорот ЗА слика НА БИОНЦ Х, а7 ii има подобрен Брз ХИБРИДЕН AF систем кој е околу 30% побрз од претходниот модел заедно со стапка на пукање од 5 fps со континуиран автофокус, како и 40% побрзо време на стартување. Сензорот од 24,3 мегапиксели овозможува слики со висока резолуција и мала ефикасност на светлината со својот стандарден опсег НА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ НА ИСО од 100-25600. Процесорот ЗА слики БИОНЦ Х нуди брза обработка и брзина на работа и предниот ДЕЛ НА ЛСИ (интеграција од големи размери) ги подобрува раните фази на обработка на сликата што резултира со поприродни детали и побогати тонови.

Параметри на производот

Стоката во категоријата