0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Билстон Батерси Емајли - Снежна семејство - Божиќна кутија Jimим Шор - датиран од 2008 година

Билстон Батерси Емајли - Снежна семејство - Божиќна кутија Jimим Шор - датиран од 2008 година

DEN 409.60
Во магацинот.

Тековен

Рачно изработена емајлирана кутија Направено во Англија. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци. Оригинални уметнички дела дизајнирани од Jimим Шор. Божиќната кутија е @ 1 3/4 инчи преку. Рачно изработена емајлирана кутија. Направено во Англија. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци. Оригинални уметнички дела дизајнирани од Jimим Шор. Божиќната кутија е @ 1 3/4 инчи преку. Jimим Шор е еден од најомилените дизајнери и неговата работа се гледа на сè, од фигурини и чорапи до украси. Приказната за Билстон Баттерс започнува во 1968 година, кога започна преродбата на англиски јазик на англиски век во Билстон, со формирање на бакарни емајли (Билстон) Рибар, од семејството Маршал. Две години подоцна, името беше сменето во Bilston & Battersea Enamels и иновативен потфат со дилер на антиквитети со седиште во Лондон, дизајнирајќи кутии засновани на оние направени во грузиски времиња, веднаш следеа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата