0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Тркалезни Магнети За Дискови 3/8х1/8-Магнетски Прстен За Потопување 10х3мм Големина На Дупка За Завртки #4 Механизми За Затворање На Прицврстувачот На Вратата На Држач?

Тркалезни Магнети За Дискови 3/8х1/8-Магнетски Прстен За Потопување 10х3мм Големина На Дупка За Завртки 4 Механизми За Затворање На Прицврстувачот

DEN 447.84
Во магацинот.

Тековен

Големина : 3/8 x 1/8 инчи или 0,375 x 0,125 инчи (Надворешен Дијаметар x Дебелина) Метричка Големина : 9,525 х 3,175 мм (прибл. Големина На Дупка : 0,242 х 0,136 Инчи на 82°; Големина На Завртка : #4. Одделение : Н48; Сила На Влечење : 4,1 фунти. Магнетизација : Аксијално - Пар. СПЕЦИФИКАЦИИ НА МАГНЕТ Големина : 0,375 x 0,125 инчи (Надворешен Дијаметар x Дебелина) Метричка Големина : 9,525 x 3,175 mm Големина На Дупка : 0,242 x 0,136 Инчи на 82° Големина На Завртката : #4 Одделение : N48 Сила на Влечење : 4,1 lbs Облога : Никел-Бакар-Никел (Ni-Cu-Ni) Магнетизација : Аксијално - ПАР МАТЕРИЈАЛ : НЕОДИМИУМ (ндфеб) толеранција : +/- 0,004 Во Максимална работна температура : вклучена е количина од 176 f : 36 Прстени Што Се Продаваат во соодветни парови секој сет на магнети за прстени со Потонати Прстени вклучува 18 Парчиња Со Дупка За Потопување на северниот пол И 18 Парчиња Со Дупка За Потопување На Јужниот Пол.

Параметри на производот

Стоката во категоријата