0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Почит 0.00
Завршено 0.00
Алфред Г вандербилт, Јуниор потпиша Елиминација На Премини Од Железничка Класа

Алфред Г вандербилт, Јуниор потпиша Елиминација На Премини Од Железничка Класа

DEN 2.33
Во магацинот.

Тековен

State 1,000 3% Државата Њујорк Обврзници издадени и потпишан на трансфер Од Страна На Алфред Г Печатен Од Квејл неговиот прадедо, Вилијам Хенри Вандербилт бил најбогатиот човек на светот. "Комодор" Корнелиус вандербилт го започна семејното богатство во превозот и железницата како основач на Централната Железница Во Њујорк и градител на Големиот Централен Терминал во Њујорк. Вандербилт беше еден од оригиналните членови на Вестчестер Трки Асоцијација и движечка сила зад чистокрвни трки Во Америка за поголемиот дел од 20 век. Неговата мајка го однесе на својата прва трка, Влоговите На Преакнес, во 1922 година. Тој често велеше : "После тоа, бев закачен. На неговиот 21-ви роденден, неговата мајка му ја подари Фармата Сагамор, нејзината тркачка операција Во Глиндон, Мериленд, која и ја остави нејзиниот татко, Капетанот Исак Емерсон. Емерсон беше пронаоѓач На Бромо-Селцер и основач на Компанијата За Лекови Емерсон, која подоцна стана Ворнер-Ламберт. Вандербилт лично го надгледуваше размножувањето и обуката на неговата штала.

Параметри на производот

Стоката во категоријата